Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

Redakcja

Ucieszył nas duży oddźwięk, z jakim spotkało się ukazanie 37 numeru "Eleuterii". Do redakcji napłynęło wiele listów z podziękowaniami za wznowienie pisma Krucjaty i prośbami o prenumeratę. Wiele osób pisze o swoich oczekiwaniach, które w miarę możliwości będziemy starali się spełnić.

Przypomnijmy czytelnikom, że "Eleuteria" to słowo greckie, które widniejąc w tytule naszego pisma streszcza jego program i wyraża sprawę, której ma ono służyć. To nowotestamentalne pojęcie oznacza "wyzwolenie". Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki wybrał wyraz grecki ze względu na postrzeganą przez niego dewaluację w codziennym języku słów kryjących w sobie wielkie treści.

Obecny 38 numer "Eleuterii" nawiązuje do dwudziestolecia proklamowania Krucjaty (8 VI 1979 r.). Rocznica tego wydarzenia skłania nas do ożywienia kilku wspomnień z tego okresu, aby jeszcze bardziej rozpalić w nas charyzmat Dzieła Krucjaty. Pomocą niech będą także teksty Ojca Założyciela z czasu Krucjaty Wstrzemięźliwości. Krucjata Wyzwolenia Człowieka, znana dziś dobrze w Polsce, stanowi płaszczyznę walki o godność życia w naszej Ojczyźnie. Corocznie tysiące młodzieży i dorosłych wstępuje w szeregi jej członków, aby swym świadectwem, ofiarą i modlitwą pomagać swym bliźnim i wielokrotnie - także sobie. Dlatego pragniemy spotkać się w rocznicę proklamacji Krucjaty z Ojcem Świętym, który przybywa po 20 latach znów w bezpośrednie sąsiedztwo Krościenka. Tym razem miejscem rocznicowego spotkania będzie Stary Sącz. Dlatego we wtorek 15 czerwca br. spotkamy się w Krościenku nad Dunajcem na XIX Pielgrzymce Krucjaty, skąd upamiętniając wydarzenie sprzed 20 lat wyruszymy do Starego Sącza.

Serdecznie zapraszamy!

Eleuteria nr 38, kwiecień - czerwiec 1999

początek strony