Wielki Sylwester 1999 poprzednia strona

Diakonia KWC

Wielki Jubileusz 2000 to "czas przywracania sprawiedliwości społecznej", czas pojednania, a także czas szczególnego podjęcia społecznych wymiarów posługiwania ewangelizacyjnego.

Jako Krucjata Wyzwolenia Człowieka pragniemy, aby jak najwięcej młodzieży i dorosłych (nie tylko członków KWC) mogło powitać Nowy Rok 2000 w klimacie Nowej Kultury. Niezależnie więc od Oaz Modlitwy oraz Spotkania Młodych w Warszawie zorganizujmy również zabawy, bale bezalkoholowe i szeroko zapraszajmy do brania w nich udziału.

Bal może poprzedzić pięknie przygotowana Eucharystia. Niech takich miejsc będzie jak najwięcej. Jeśli zorganizujemy ich kilkaset, a może kilka tysięcy, będzie to świadectwo, jak Duch Święty "przemienia oblicze tej ziemi".

Jeśli w zeszłym roku zorganizowaliście zabawę na 30 osób, to w tym roku zorganizujcie ją na 60 osób. Wykorzystajmy nie tylko salki parafialne, ale duże sale, niech szkoły otworzą swe podwoje przed młodzieżą i dorosłymi. Niech noc Sylwestrowa nie będzie dla polskiej młodzieży czasem inicjacji alkoholowej. Zaprośmy naszych znajomych do udziału w dobrej zabawie bezalkoholowej, która przełamie ten zwyczaj. Nie lękajcie się podjąć tego wielkiego wezwania wychowawczego Krucjaty!

Osobom przygotowującym zabawy bezalkoholowe proponujemy udział w warsztatach i kursach prowadzonych w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym im. Ks. F. Blachnickiego w Katowicach.

Jeśli jesteś zainteresowany pomysłem, napisz do Stanicy nr 1 w Krościenku, gdzie będzie punkt informacyjny inicjatywy "Wielki Sylwester 1999". Tu otrzymasz odpowiednie pomoce. Także kolejny numer "Eleuterii" przyniesie dalsze informacje i propozycję scenariusza zabawy. Jeśli potrafisz całkowicie samodzielnie organizować takie "imprezy", to napisz do nas i podziel się swoim doświadczeniem. Chcielibyśmy mieć informację o wszystkich planowanych i odbytych Sylwestrowych zabawach bezalkoholowych. Także w ten sposób dajmy świadectwo, aby "nie chować światła pod korcem"!

Eleuteria nr 39, lipiec - wrzesień 1999

początek strony