Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

ks. Piotr z Zespołem Redakcyjnym

Dziękując Bożej Opatrzności za ostatni rok przygotowania do Wielkiego Jubileuszu chrześcijaństwa, dziękujemy za ten dar jakim się stało wznowienie "Eleuterii" w roku poświęconym osobie Boga Ojca. W tym duchu przekazujemy Wam obecnie numer 40 "Eleuterii", za ostatni kwartał roku 1999.

Raduje nas rosnące zainteresowanie prenumeratą pisma Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, bowiem zgłoszenia prenumeraty decydują o wielkości nakładu i możliwościach stałego wydawania pisma. Także liczne listy i inne sygnały przekazywane do redakcji potwierdzają sens utrzymywania tej formy łączności z członkami KWC, umożliwiającej także permanentną formację.

Koniec Roku Pańskiego 1999 to także radość odbytych czterech intensywnych sesji szkoleniowych organizowanych przy pomocy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przez Stanicę Nr 1 na Kopiej Górce. Pierwsza z nich to Sympozjum "Krucjata Wyzwolenia Człowieka 1999: Ewangelizacja - Profilaktyka - Pomaganie", które odbyło się 11-12 września w Niepokalanowie. Październik i listopad to czas wytężonej pracy na Kopiej Górce: Kurs Prelegentów KWC, Warsztaty KWC dla kleryków i Warsztaty KWC dla kapłanów.

Znakiem czasu stała się obecność na tych sesjach Słowaków (z ich własnej inicjatywy). Słowacja potrzebuje Krucjaty!

Członkowie Krucjaty biorą też udział w różnych akcjach, realizujących cele Krucjaty. Cieszymy się, że wielu zaangażowało się jako tzw. "ambasadorzy" w ogólnopolskiej akcji "Alkohol kradnie wolność", organizowanej tej jesieni przez PARPA. Napiszcie do nas o swoich doświadczeniach!

Czekamy też na wszelkie informacje, dotyczące życia Krucjaty w terenie. Prosimy o informacje dotyczące stanu przygotowań do bezalkoholowego Sylwestra 1999/2000 oraz o krótkie dane o wszystkich odbytych Sylwestrowych zabawach bezalkoholowych, aby dać świadectwo, że nie tylko jest to teoretycznie możliwe, ale że faktycznie tysiące osób tak spędza czas zabawy!

Wkrótce zostanie przeniesiony z Carlsbergu do Krościenka grób Założyciela Krucjaty, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Liturgia przeniesienia będzie sprawowana 1 kwietnia 2000 roku, w sobotę przed 4 niedzielą Wielkiego Postu. Módlmy się o rychłą beatyfikację Ojca. Czekając na decyzję Kościoła zezwalającą na kult publiczny, liturgiczny, już dziś możemy i powinniśmy prosić Ojca Franciszka o wstawiennictwo w intencjach Krucjaty. Ten, który został osadzony w areszcie za skuteczną działalność trzeźwościową, na pewno wstawia się dziś skutecznie za tymi, którzy "o własnych siłach powstać już nie mogą". W moim głębokim przekonaniu ks. Franciszek jest orędownikiem rozwiązywania trudnych problemów społecznych, bo swe życie całkowicie zawierzył Bogu, by służyć sprawie wyzwolenia człowieka. O otrzymanych za jego wstawiennictwem łaskach piszmy także do "Eleuterii".

Modlimy się stale na Kopiej Górce za Was i całe dzieło Krucjaty. Zapraszamy na rok Jubileuszu 2000 do kaplicy Chrystusa Sługi, która została obdarowana przywilejem "odpustu jubileuszowego". Niech Wielki Jubileusz, czas przywracania ładu społecznego i darowania długów stanie się czasem "wyzwolenia człowieka".

Eleuteria nr 40, październik - grudzień 1999

początek strony