ORDW w Lewoczy poprzednia strona

Katarzyna Owczarek

Już po raz drugi na łamach naszego pisma spotykamy się z tematem KWC na Słowacji. W dniach 17-20 czerwca 2000 r. ks. Piotr Kulbacki - moderator Krucjaty w Polsce i Katarzyna Owczarek z Krościenka poprowadzili Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia w Lewoczy.

Bardzo gościnnie zostaliśmy przyjęci przez Ojców Franciszkanów w ich klasztorze. Dzięki pracy Margity z Lewoczy i Marceli z Bardziejowa 12 osób mogło uczestniczyć w pierwszej na Słowacji ORDW. Wszyscy przybyli z zamiarem, aby jeszcze lepiej poznać Krucjatę, jej strategię i taktykę oraz by przez modlitwę zastanowić się nad dalszą pracą Stanicy w Lewoczy oraz placówki w Bardziejowie. Przybyły też osoby uzależnione, pragnące przeżyć rekolekcje w środowisku trzeźwych ludzi, aby wzmocnić się na dalszą drogę abstynencji. Dzięki młodzieży z Ruchu Światło-Życie na Słowacji mogliśmy przeżyć nabożeństwo ewangelizacyjne w pobliskim kościele. Oczywiście wybraliśmy się wszyscy w pogodne popołudnie na Mariańską Horę (Górę Maryi) gdzie przed Madonną z Lewoczy modliliśmy się na różańcu, ofiarowując go za ludzi uwikłanych w niewolę grzechów.
Jako współprowadząca te rekolekcje przez cały czas przeżywałam niezwykle intensywnie pomoc i konkretne działanie Pana Boga. Przyjechaliśmy bowiem do Lewoczy zmęczeni po całorocznej pracy w Centrum. Jadąc, zastanawiałam się czy to możliwe, aby poprowadzić jeszcze tak trudne rekolekcje. Oczywiście Pan Bóg przypomniał, że nie naszą siłą dokonują się rzeczy wielkie, ale jedynie mocą Ducha Świętego. Podczas godziny świadectwa wszyscy podzielili się radością z bycia w KWC oraz nadzieją, że Pan Bóg może uczynić nieskończenie więcej niż myślimy czy spodziewamy się.

Na zakończenie rekolekcji umówiliśmy się z przedstawicielami ze wspólnoty z Bardziejowa na spotkanie jesienne. Będzie to kurs nauki zabaw i tańców integracyjnych.
Dziękuję Bogu za ten wspaniały i ubogacający czas wspólnej modlitwy, rozmów i radosnego bycia w międzynarodowej wspólnocie.

Eleuteria nr 43, lipiec - wrzesień 2000

początek strony