80 pytań w 80 rocznicę poprzednia strona

Jerzy Papiernik

24 marca minęła 80 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Rejonowa Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie w Tomaszowie Mazowieckim postanowiła upamiętnić tę rocznicę ogłaszając konkurs "80 pytań w 80 rocznicę urodzin twórcy Ruchu Światło-Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka", aby w ten sposób zmobilizować uczestników Ruchu do bliższego poznania zarówno osoby, jak i dzieła tego nadzwyczajnego Świadka Chrystusa.

Konkurs obejmował 5 etapów: 4 pisemne i ustny finał na podobieństwo teleturnieju, który odbył się 9 czerwca. W konkursie wzięło udział 7 osób ze wspólnot młodzieżowych, dorosłych i Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, co oddaje wierność naszego rejonu prawdzie, że Ruch Światło-Życie jest Ruchem eklezjalnym, a nie zespołem duszpasterstw stanowych.

Pierwszą nagrodą w konkursie jest pokrycie kosztów uczestnictwa w 15-dniowych rekolekcjach oazowych. Kolejne nagrody to odpowiednio: 4 tomy pełnego wydania Liturgii Godzin za II miejsce, 2 za III i po 1 tomie za miejsca IV do VI. Dodatek stanowiły pokrowce na brewiarz.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał również roczną prenumeratę "Wieczernika", "Oazy" i "Eleuterii", ufundowane przez redakcje tych czasopism. Miłą pamiątką będą również nagrody książkowe, ukazujące życie Sługi Bożego z dedykacją i autografami Moderatorów Generalnych (ustępującego i obejmującego funkcję), Moderatora KWC, świadków życia Sługi Bożego i redakcji "Eleuterii". Jury konkursu przewodniczyła zaproszona na spotkanie finałowe pani Irena Kucharska.

Konkurs rozpoczęliśmy bez wcześniejszego zabezpieczenia dostatecznych środków, zgodnie z zasadą stosowaną przez Sługę Bożego, że nie należy pytać o to czy można (czy mamy odpowiednie zaplecze, czy damy radę), ale czy trzeba (czy nasze działanie przyczyni się do budowania Królestwa Bożego).

Nie zawiedliśmy się. Stosowana przez Niego zasada podejmowania dzieł "na spółkę z Bogiem" sprawdziła się i w tym przypadku. Oazowicze z naszego rejonu, głównie prowadzący działalność gospodarczą, odpowiedzieli licznie na apel Diakonii Wyzwolenia, co umożliwiło ufundowanie tak wartościowych nagród. Składamy zarówno im, jak i redakcjom fundującym nagrody jak najserdeczniejsze podziękowania.

Eleuteria nr 48, październik - grudzień 2001

początek strony