Drodzy Czytelnicy!
ks. Piotr Kulbacki

Pamiętam, że dokładnie przed trzydziestu laty, 16 sierpnia, [na] Błyszczu koło Tylmanowej uczestniczyłem w tzw. Dniach Wspólnoty. Powiedziałem wtedy, że osobiście bliski jest mi ten styl życia, jaki zaproponował młodym sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. I tego zdania nie zmieniłem

więcej
Siecioholizm
Anna Pełka

Pod koniec lat 70. XX wieku w pewnym czasopimie psychiatrycznym pojawi si artyku o uzalenieniu od komputerów. Zjawisko zostao opisane fachow terminologi, analogiczn do opisów uzalenie i natrctw. By to artyku satyryczny, zamieszczony w kwietniowym, primaaprilisowym numerze periodyku...

więcej
Jezu, ufam Tobie...
Stanisława Dziewit

...pod tym hasem w dniach 7-8 wrzenia 2002 r. zgromadzili si w Niepokalanowie uczestnicy XXII Krajowej Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Czowieka.

więcej
Szukamy źródła nadziei
Ks. Ryszard Andrukiewicz
Spotkaliśmy się w Niepokalanowie na XXII Krajowej Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbywa się w tak wyjątkowym czasie - zaledwie w kilkanaście dni po pielgrzymce Jan Pawła II do naszej Ojczyzny1. Ucieszyłem się, że w kontekście wydarzeń, które przeżywaliśmy, możemy zatrzymać się dziś wspólnie nad słowami Ojca Świętego...
więcej
Na Drodze Krzyżowej
(Niepokalanów 2002)

Chrześcijanin - to znaczy ten, który jest Chrystusowy, który należy do Chrystusa. Już nie może prowadzić życia prywatnego, nie może się zamknąć w swoim świecie i myśleć sobie: "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna"; niech się dzieje, co chce - ja wiem, co mam zrobić, żeby siebie zbawić, to mi wystarczy: spełniać przykazania, które mnie obowiązują.

więcej
Co słychać w Bełchatowie?
Irena i Józef Wlaźlak
z opiekunem
ks. Andrzejem Sańko

Raz w miesiącu (w czwartek) odprawiana jest Eucharystia w intencji uzależnionych. Raz w miesiącu (w trzeci piątek miesiąca) prowadzimy Drogę Krzyżową o trzeźwość. W każdej parafii raz w miesiącu są prowadzone spotkania modlitewne w różnych intencjach, szczególnie w intencji uzależnionych. W każdy czwartek, a od października również we wtorki czynny jest Punkt Konsultacyjny leczenia uzależnień - porad udziela terapeuta. Niedługo będzie w nim też możliwość wypożyczenia fachowej literatury. Propagujemy broszury, ulotki na temat uzależnień, narkomanii alkoholu, palenia tytoniu.

Co tydzień w czwartki spotyka się grupa samopomocowa mężczyzn (około 18 osób) - jej opiekunem jest kapłan. W środy z terapeutą spotyka się grupa kobiet współuzależnionych (około 20 osób). Wszystkie grupy organizują imprezy, np. Rajd Rowerowy na Dni Rodziny, wyjazdy na rekolekcje do Katowic i Zakroczymia, zabawy bezalkoholowe, Ostatki, Andrzejki. W tym roku około 25 osób z grupy samopomocowej wzięło udział w obozie terapeutycznym. Rodziny będące w Krucjacie organizują wesela bezalkoholowe. W ubiegłym roku odbyły się dwa wesela, w tym roku - jedno. W prowadzeniu zabaw pomagają nam dwa małżeństwa wodzirejów, którzy ukończyli kurs w Katowicach.


Krucjata na Słowacji w 2002 r.
Marcela i Gitka

Kalendarium:

Styczeń: Uroczyste spotkanie członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz zaproszonych gości w Bardziejowie, podsumowanie pracy ubiegłorocznej i plany na rok bieżący.

więcej