Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

Redakcja

Członkowie Centralnej Diakonii Krucjaty (ks. Piotr Kulbacki, Stanisława Orzeł i Katarzyna Owczarek) uczestniczyli w wiosennej sesji Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski oraz Diecezjalnych Duszpasterzy Trzeźwości w Zakroczymiu (17-19 II 2003). Podczas spotkania prezentowaliśmy aktualne prace Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz plany tzw. "Kuźnicy" na najbliższy okres - przygotowanie nowego wydania podręcznika parafialnych ewangelizacyjnych rekolekcji wyzwolenia (tzw. podręcznik ORDW) oraz rozpoczęcie prac nad nową redakcją podręczników Krucjaty dziecięcej. Oba te tematy wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonych duszpasterzy wskazujących na potrzebę pracy Krucjaty w parafiach. Odnowienie Krucjaty dziecięcej powinno stać się istotnym ­impulsem duchowym dla "pochodu wojska Gedeona". To właśnie dzieci mogą wymodlić przemianę obyczajów...

Moderator Krucjaty zredagował tekst apelu Zespołu Apostolstwa Trzeźwości do posłów i senatorów o nieliberalizowanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Podobny apel wystosował Ruch Światło-Życie. Niestety, apele kierowane do senatu, mimo kilku rozsądnych głosów se­natorów utrzymanych w podobnym duchu, nie przyniosły wymiernych rezultatów (zainteresowanych odsyłamy na stronę www.senat.pl - posiedzenia, stenogram 36).

Potrzeba jeszcze większej mobilizacji do walki o trzeźwość młodego pokolenia! Potrzeba modlitwy o "nową wyobraźnię miłosierdzia" (NMI 50).

Ale nie tylko w Polsce potrzeba posługi "wojska Gedeona". W Wielkim Poście na zaproszenie tamtejszych środowisk będziemy prowadzić rekolekcje przy krzyżu Krucjaty w Chicago, w Mińsku na Białorusi, w Ostrowie Wielkopolskim oraz ORDW w Bardziejowie na Słowacji. Relację z tych wydarzeń zamieścimy w następnych numerach.

Eleuteria nr 53, styczeń - marzec 2003

początek strony