Drodzy Czytelnicy!
ks. Piotr Kulbacki

"Eleuteria" nr 54 zawiera miedzy innymi materiał poświęcony wspólnotom Krucjaty Wyzwolenia Człowieka za granicą. Poprzedni numer poświęciliśmy Ukrainie, w obecnym chcemy przybliżyć wydarzenia i świadectwa związane z wielkopostnymi czuwaniami przy Krzyżu Krucjaty, które odbyły się w Chicago.

więcej
Człowiek dźwignięty z niemocy dźwiga drugich mocą doznanej łaski
Ks. Wojciech Danielski

Trzydzieści osiem lat już leży...1 Policzmy wstecz od dzisiaj, który to rok: trzydzieści osiem... I czeka na kogoś, kto by go uzdrowił. I oto przychodzi sam Jezus, Ten, który działa nieustannie wraz z Ojcem (J 5, 17), Ten, który stworzył człowieka i jeszcze przedziwniej go odkupił - jak to mówimy w Boże Narodzenie. Stał się człowiekiem po to, aby człowieka podnieść. Po to przyszedł nad sadzawkę Betesda, po to przyszedł między wszelką ludzką niemoc, która tam była zgromadzona. Byli bezsilni i bez niczyjej pomocy. Przyszedł i dźwignął...

więce
Trzeba stanąć po stronie przyszłości młodzieży, a nie - producentów piwa!
List otwarty do Prezydenta RP

Pamiętamy, że Jan Paweł II okazał wielki szacunek wobec Pana wysokiego urzędu Prezydenta RP, szczególnie, gdy zaprosił Pana do towarzyszenia Mu w "papamobilu". Prosimy teraz towarzyszyć Mu w trosce o trzeźwość młodzieży. Polska młodzież jest nadzieją Europy - ale wtedy będzie "konkurencyjna na europejskim rynku", jeśli będzie trzeźwa. Wyrażam nadzieję, że i Pan Prezydent ma osobiście takie oczekiwania.

Trzeba stanąć po stronie przyszłości młodzieży, a nie - producentów piwa!

więcej
Trzeźwy jak Polak!
Ks. Piotr Kulbacki
Zdecydowanym głosem, który usłyszałem w słuchawce telefonicznej w przerwie zajęć ze studentami "Miesięcznej Szkoły Animatora" w Krościenku, Krystyna dzieliła się ze mną świadectwem owoców życia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Chicago. Usłyszałem o nowych członkach, o katechezach i świadectwach Krucjaty podczas pielgrzymki do Merrillville.
więce
Krucjata za Oceanem - świadectwa

Być wolnym
Dzieło Boże, które trzeba pielęgnować
Iść pod prąd
Post od alkoholu
Rozpaliły się nasze serca
Wtedy zawołasz, a Jahwe odpowie
Zachwyciłam się ks. Franciszkiem
Wewnętrzna wolność
Wyzwolić z lęku
Kocham moją żonę

więce
10-lecie Krucjaty w parafii św. Jadwigi
w Dębicy
s. Justyna Papież

W niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia 2002 r., Wspólnota Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w naszej parafii świętowała 10-lecie swojego istnienia i działalności. Był to szczególny dzień wdzięczności za dzieło Krucjaty w Kościele i za dar Wspólnoty Krucjaty w naszej parafii.

więcej
10 lat jestem w Krucjacie

Głęboko w serce zapadło mi świadectwo alkoholika i jego żony. To nie był przypadek, w głębi mojej duszy trwała walka. Także w mojej rodzinie zaczęłam dostrzegać ten problem.

więcej
Z kroniki Wspólnoty Krucjaty w Dębicy
Opracowała: s. Justyna Papież - służebniczka dębicka
30 listopada 1992 r. - dzień zawiązania Wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w parafii św. Jadwigi w Dębicy
więcej
Na Drodze Krzyżowej
(Niepokalanów 2002)

Potrzebna jest odwaga, żeby myśleć, odwaga, żeby czynić zgodnie z tym, o czym się pomyślało. Rozum mi mówi, że to nie ma sensu, że to jest źródłem wielkiego zła, wielkiego nieszczęścia. Mam dosyć motywów, żeby powiedzieć "nie". Wobec tego idę za światłem. Jestem wolny.

więce