Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

Redakcja

Przejście Jana Pawła II do Domu Ojca stało się wydarzeniem globalnym. Zarówno katolicy, jak i inni chrześcijanie, a także żydzi, muzułmanie, wyznawcy innych religii, niewierzący zatrzymali się w zadumie nad "przesłaniem miłości" wyzwalającym człowieka.
W obecnym numerze "Eleuterii", który był już wcześniej złożony już do druku, zdołaliśmy podzielić się z Wami zaledwie pierwszymi refleksjami. Prosimy o nadsyłanie tekstów i świadectw ukazujących jak doświadczyliśmy w naszym życiu związku Jana Pawła II z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka. Chcemy bowiem w następnym numerze zamieścić materiały związane z inspiracjami Jana Pawła II dla Krucjaty.
W bieżącym numerze wybrzmiewa jeszcze echo obchodów jubileuszu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, skoncentrowanych wokół Kongresu Krucjaty na Jasnej Górze w dniu 12 czerwca 2004 roku (materiały z Kongresu zawiera okolicznościowy numer "Eleuterii" 59-60). Uroczystości te stanowią dla nas impuls, byśmy zgodnie z wezwaniem Jana Pawła II naśladowali entuzjazm pierwszych chrześcijan. [...] Przemierzając drogi świata na początku nowego stulecia, musimy przyspieszyć kroku (NMI 58).
Niepicie alkoholu to zaledwie początek drogi Krucjaty. Tak naprawdę chodzi o człowieka wolnego, bo żyjącego miłością. Na temat spojrzenia na szerokie horyzonty wolnego życia, do którego prowadzi nas Krucjata, napisała Agnieszka Borowicz. Szczególnym wymiarem wolności jest mądrość rodziców - pierwszych wychowawców - rodząca dobre owoce wychowania dzieci. Krzysztof Wojcieszek przypomniał o tym w swym wystąpieniu do rodziców i wychowawców w jednej z warszawskich szkół. Świadectwo Aliny i Radka może być potwierdzeniem, jak ważna jest decyzja wyboru drogi życia.
W bieżącym numerze możemy przeczytać także o niezwykle ciekawych inicjatywach wśród młodzieży, jakimi były rekolekcje wyzwolenia w szkołach ponadpodstawowych w Janowie Lubelskim, a także o Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia, której uczestnicy już przygotowują zespół do prowadzenia parafialnych Rekolekcji Wyzwolenia w Krakowie w 2006 r.

Eleuteria nr 61, styczeń - marzec 2005

początek strony