Krucjata w Nowym Świecie poprzednia strona

Krystyna Sołtys

3 lutego 2006 r. minęło 6 lat istnienia i działalności Krucjaty w Chicago. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za dzieło Krucjaty w Kościele i za dar wspólnoty w naszej parafii.

Wyraziliśmy Panu wdzięczność za Jego wielką miłość i miłosierdzie, których obficie doświadczyliśmy na przestrzeni 6 lat. Za oddanych, wyrozumiałych i wrażliwych kapłanów tutejszej parafii. Pragnę tutaj wymienić niestrudzonych, zawsze otwartych na ludzkie potrzeby księży - proboszcza ks. Michała Osucha, ks. Stanisława Jankowskiego, ks. Andrzeja Lewandowskiego.
Krucjata Wyzwolenia Człowieka współpracuje z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym posługującą w tej samej parafii. W 2000 r. wspólnie zorganizowaliśmy rekolekcje, które prowadził ks. Jan Mikulski z Polski. Dwa lata później rekolekcje przeprowadził ks. Piotr Kulbacki, moderator Krucjaty.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia mają miejsce wspólne spotkania opłatkowe, na które zapraszamy ludzi uzależnionych oraz osoby bezdomne. Stałym elementem Wielkiego Postu jest adoracja krzyża Krucjaty. Z tym krzyżem przeżywamy także symboliczną Drogę Męki Pańskiej, której towarzyszą świadectwa ludzi wyzwolonych i nawróconych.
Każdego roku w sierpniu Krucjata bierze udział w dwudniowej pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville In. Podczas pielgrzymki głosimy Dobrą Nowinę o wyzwoleniu, którą przynosi Chrystus każdemu człowiekowi. Wszystkie złożone w tym czasie deklaracje niesiemy z darami podczas uroczystej Mszy św. Dodatkowym znakiem ewangelizacyjnym są noszone przez nas koszulki z napisem "Krucjata Wyzwolenia Człowieka" oraz słowa zaczerpnięte z Pisma świętego: "A nie upijajcie się winem, ale napełniajcie się Duchem" (Ef. 5, 18).
W sierpniu, miesiącu trzeźwości, Krucjata Wyzwolenia Człowieka wspólnie ze Strażą Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, prowadzą nocne czuwanie modlitewne.
W każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 1900 sprawowana jest Eucharystia, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i ludzi zniewolonych oraz ich rodzin.
Do Księgi Czynów Wyzwolenia wpisane są 143 deklaracje członkowskie, a do rejestru deklaracji kandydackich - 235 osób.

Umocnieniem w tym co robimy są dla nas słowa Prowincjała, ks. Andrzeja Piaseckiego, Zmartwychwstańca, który gościł w naszej parafii z okazji poświęcenia Bazyliki Mniejszej św. Jacka. Przed Mszą św. zapytałam prowincjała, czy spotkał się z Krucjatą w Polsce. Odpowiedział: "Oczywiście, że tak. Osobiście znałem Sługę Bożego Franciszka Blachnickiego - wspaniały kapłan i prorok na dzisiejsze czasy. Cieszę się, że w tej parafii powstała Krucjata Wyzwolenia Człowieka i że będzie mogła nieść światło Chrystusa do ludzi przeżywających problem zniewolenia. Chwała Panu!".
Doświadczając Bożej miłości, pragniemy być świadkami Bożego miłosierdzia - zwłaszcza wśród słabych i zniewolonych.

Eleuteria nr 66, kwiecień-czerwiec 2006

początek strony