Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

Ks. Piotr Kulbacki

Przekazujemy do Waszych rąk 72. numer Eleuterii. Dzięki Bożej Opatrzności możemy już od dziewięciu lat wydawać co roku cztery numery naszego pisma! Niepokalana Zwycięża!
Minionej jesieni miało miejsce kilka ważnych wydarzeń. W dniach 7-9 września 2007 w Niepokalanowie odbyła się II Krajowa Konferencja Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, podczas której uczestnicy pochylili się nad tematyką związaną ze Społecznymi horyzontami programów ks. Franciszka Blachnickiego. Tematykę tę przybliżył ks. dr Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego i moderator generalny Ruchu Światło-Życie. Natomiast o wymiarze organizacyjnym ruchu społecznego i jego oddziaływaniu na środowisko mówił p. mgr inż. Augustyn Wiernicki ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. Inny wątek, dotyczący Rodzinnej terapii systemowej, zaprezentowała mgr Ewa Czarnecka z Warszawy. Konferencji towarzyszyły dyskusje; był też czas na wspólną modlitwę. W Niepokalanowie dziękowaliśmy Bogu za św. Maksymiliana - Patrona Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - w 25-lecie jego kanonizacji. Jego postać przybliżył o. Tadeusz Kula OFMConv w homilii wygłoszonej podczas niedzielnej Eucharystii.
Sympozjum w 50-lecie proklamowania Krucjaty Trzeźwości (Wstrzemięźliwości) pod patronatem Arcybiskupa Damiana Zimonia, Metropolity Katowickiego odbyło się 15 września 2007 w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast 6 października 2007 r. w Łodzi odbyło się VIII Sympozjum KWC: "Rola szkoły w wychowaniu do trzeźwości", zorganizowane przy współpracy kilku środowisk, w tym PARPA.
Na łamach naszego pisma zamieszczamy także relację z jesiennej sesji Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, która odbyła się na Kopiej Górce w Krościenku w dniach 24-26 września 2007 r. Materiały z tej sesji zawiera Vademecum Duszpasterstwa Trzeźwości na rok 2008, docierające do wszystkich parafii w Polsce (http://www.duszp.trzezwosci.plock.opoka.org.pl/apostol_2008.pdf). Do aktualnego numeru Vademecum jest dołączona płyta audio CD "Niepokalana zwycięża!" prezentująca KWC.
Zamieszczamy także relację z obchodów 15-lecia wspólnoty KWC w Dębicy - dziękujemy Bogu za obfite owoce tego czasu.
Bieżący numer Eleuterii zawiera dwa teksty formacyjne. Pierwszy z nich niech nas zachęci do przeprowadzania rekolekcji Krucjaty w parafiach według programu "Ewangelia Wyzwolenia", opracowanego przez ks. Franciszka Blachnickiego. Rekolekcje te przynoszą niezwykłe owoce!
Drugi tekst przybliża Czytelnikom akcję "Chrońmy młodość". Warto naśladować!

Eleuteria nr 72, 4/2007

początek strony