Maryja była z nami poprzednia strona

Katarzyna Klinas

Ponad 20 osób zgromadziło się w dniach 1-4 listopada 2007 r. w Częstochowie, by przeżywać Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia. Głównym celem było zawiązanie wspólnoty diakonii i przygotowanie do prowadzenia rekolekcji Ewangelia Wyzwolenia w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej.
W rekolekcjach uczestniczyła młodzież jak i rodziny Ruchu Światło-Życie oraz kapłani: ks. Grzegorz Szumera i ks. Robert Grohs. Rekolekcje prowadzili ks. Piotr Kulbacki, krajowy moderator KWC i Katarzyna Owczarek. Wszyscy u progu tych rekolekcji uświadomiliśmy sobie, że "jeśli nie poddamy się tchnieniu Ducha Świętego, nasze wysiłki będą bezowocne".
Rytm poszczególnych dni wyznaczały: Eucharystia, namiot spotkania, seminaria - diakonii wyzwolenia i abstynenckie, konferencje i kręgi biblijne oraz nabożeństwo ewangelizacyjne. Prace naszą oparliśmy na podręczniku ks. F. Blachnickiego "Wyzwoleni w Chrystusie".
Przygotowaliśmy też mszę świętą KWC, która jest odprawiana w pierwsze soboty miesiąca w kaplicy na Dworcu kolejowym.
Podczas rekolekcji uświadomiliśmy sobie, że fundamentem tego co robimy jest miłość do człowieka  i ufność we wstawiennictwo Maryi Niepokalanej Jutrzenki Wolności.
Na zakończenie otrzymaliśmy od księdza Piotra w prezencie sól - "byśmy zawsze byli solą tej ziemi".
Prosimy o modlitwę, Diakonia KWC Archidiecezji Częstochowskiej.

*

Dziękuję Bogu za to, że posłał mnie na ORDW. W tym czasie, bliżej poznałam Maryję, jako naszą Matką, która opiekuje się nami. Zrozumiałam też, że jakiekolwiek działanie, w którym nie ma wiary w zwycięstwo Chrystusowej Ewangelii i miłości jest bezowocne. Chwała Panu za czas tych dni.

Justyna

*    


Dzięki Ci Boże, za to, że pozwoliłeś mi doświadczyć daru miłości do drugiego człowieka  w dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Panie, choć nie zawsze rozumiem to co czynisz ale ufam Ci i bać się nie będę. Uwielbiam Cię Panie w trudzie tych rekolekcji!

Daria

*

Dziękuję Bogu, że w Bożych planach wobec mnie znalazły się te rekolekcje. Doświadczyłam bogactwa i piękna wolności, którą niesie Chrystus i ujrzałam siebie w tej perspektywie. Bóg odpowiedział na moje pytania odnośnie mojej posługi w KWC. Chciałabym zapalać ludzi świadectwem życia w wolności, którą dał mi Pan.

Kasia

*

Panie mój! Dziękuje za to, że znów mnie zaskoczyłeś, że przyszedłeś do mnie z prawdą, która wyzwala. Dziękuję za obecność i działanie Maryi Jutrzenki Wolności. I za to, że najważniejsza jest MIŁOŚĆ.
Ewa

*

Dziękuję Panu Bogu za czas, za ludzi, za wiedzę, jaką zdobyłem. Dziękuję za trud i doświadczenie, za obecność mojej rodziny. Dziękuję za światło Ducha Świętego.
Teniek

*

Dziękuję Bogu za czas i możliwość odbycia tych rekolekcji oraz światło rozeznawania swojego powołania i odkrycie roli Niepokalanej w moim życiu.
Chwała Jezusowi!
Elżbieta

*

Na te rekolekcje przyjechałem po kilku latach przerwy i po raz kolejny doświadczyłem tego, że dzieją się rzeczy, które po ludzku wydają mi się niemożliwe. Pan wlał też w moje serce nadzieję, na przeprowadzenie w parafii rekolekcji "Ewangelia Wyzwolenia". Wiem też, że po tych rekolekcjach drogą naszej diakonii jest wspólne działanie osób w różnym wieku i różnego stanu. Jezus żyje!

Piotr

*

Panie, dziękuję Ci za rekolekcje, za to że zawiązuje się w naszej diecezji Diakonia Wyzwolenia i że Ty wzywasz mnie do tego dzieła. Jestem w tym bardzo szczęśliwa. Bardzo się cieszę, że był to czas pod opieką Maryi. Dziękuję za cierpliwość, którą dałeś mi na ten czas. Chciałabym, żeby wszyscy, którzy poszukują swojej drogi, znaleźli ją i byli na niej szczęśliwi tak jak ja.
Chwała Tobie Panie!
Kasia

Eleuteria nr 72, 4/2007

początek strony