Drodzy Czytelnicy!
ks. Piotr Kulbacki

Przekazujemy do Waszych rąk 72. numer Eleuterii. Dzięki Bożej Opatrzności możemy już od dziewięciu lat wydawać co roku cztery numery naszego pisma! Niepokalana Zwycięża!więcej

Rekolekcje "Ewangelia wyzwolenia" w parafii
ks. Piotr Kulbacki
Głoszenie Ewangelii dokonuje się w różnych formach, w szczególny sposób w tradycyjnie organizowanych w parafiach rekolekcjach lub misjach ludowych, które zaleca Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 770). Od trzydziestu lat coraz częściej mamy do czynienia z nowoczesną formą misji ludowych, tzw. "rekolekcjami ewangelizacyjnymi".


więcej

Z miłości do Niepokalanej
o. Tadeusz Kula OFM Conv.
Uczyńcie to dla Niepokalanej. Przyrzeknijcie mi, że nie będziecie palić papierosów. Przyrzekacie? "Przyrzekamy - odpowiedzieli chórem zgromadzeni bracia." Przyrzeknijcie także, że nie będziecie pili wódki. Przyrzekacie? "Przyrzekamy - odpowiedzieli bracia jednogłośnie."

więcej

Chronić młodzież - proste środki dostępne dla każdego
Katarzyna Owczarek, Izabela Godzisz
Są miejscowości, gdzie prawie wszyscy badani sprzedawcy sprzedaliby wyroby tytoniowe lub alkoholowe osobie wyglądającej na nieletnią.

więcej

W poszukiwaniu głębokich inspiracji
ks. Piotr Kulbacki

W dniach 24-26 września 2007 r. w Krościenku n/D w Centrum Ruchu Światło-Życie i siedzibie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Kopiej Górce odbyła się jesienna sesja Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.więcej

Krucjata dziełem Niepokalanej
Danka i Krzysztof Śramscy

"Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie!" (Ga 5, 13)
W dniach 14-17.02.2007 r. w Swarzewie, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, odbyły się rekolekcje Krucjata Wyzwolenia Człowieka - jako dzieło Niepokalanej.więcej

Maryja była z nami
Katarzyna Klimas
Ponad 20 osób zgromadziło się w dniach 1-4 listopada 2007 r. w Częstochowie, by przeżywać Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia. Głównym celem było zawiązanie wspólnoty diakonii i przygotowanie do prowadzenia rekolekcji Ewangelia Wyzwolenia w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej.

więcej

15-lecie Wspólnoty KWC w parafii św. Jadwigi w Dębicy
Iza i Bogdan Rajscy
Dębicka wspólnota Krucjaty jest miejscem szczególnej radości z daru abstynencji, którym to darem służy, przychodząc innym z pomocą.


więcej

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4,13)
Do rekolekcji jak co roku przygotowywaliśmy się we wspólnocie Krucjaty od dłuższego czasu. Modliliśmy się...

więcej


Zabawa karnawałowa 2007 r.Karnawał to czas radości i zabaw. Ludzie chętnie spotykają się, aby spędzić wspólnie wieczór. Ja również nieraz bywałam na zabawach, gdzie podziwiano kreacje, fryzury, muzykę, jedzenie, było o czym rozmawiać, a przy okazji można było się pobawić.

więcej


Należy działać szybko
Małgorzata

Bóg dał  mi czas, by złożyć świadectwo ucznia wyzwolonego od lęku. Nigdy nie miałam problemu z alkoholem czy innymi używkami, ale wokół mnie było dużo osób, które same sobie z tym problemem nie radziły. Zależało mi na nich i wiedziałam, że trzeba coś z tym zrobić.

więcej