Czy mam zmienić pracę? poprzednia strona

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Podpisałam deklarację członkowską Krucjaty i jestem za granicą. Pracuję jako kelnerka i podaję również napoje alkoholowe. Czy łamię zasadę? Czy mam zmienić pracę? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.
Sylwia.

Droga Sylwio, KWC jest postanowieniem i zobowiązaniem do pewnego stylu życia określonego w skrócie na deklaracji. Charakter tych zobowiązań nie jest "prawno-kanoniczny" i w tym sensie nie obowiązują one "pod grzechem". Zatem nie istnieją w Krucjacie "dyspensy na okazje". Z drugiej zaś strony solidarni z uzależnionymi i młodzieżą jesteśmy zawsze i wszędzie! Styl Twojego życia, podejmowana praca, powinny być wynikiem Twojego rozeznania, aby były zawsze czynem miłości i by nie było zgorszenia. To Ty musisz sama rozeznać, bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za Twoje czyny i ich skutki. Polecam świadectwo Tomka z Gdyni w Eleuterii 58. Niech Duch Święty da Ci światło, jak masz postąpić - czyń to w miłości i konsekwentnej wolności.
Nie lękajcie się! Pan na pewno troszczy sie o Ciebie! Pozdrawiam w Panu.
ks. Piotr Kulbacki

Dziękuję, Ojcze. Miałam przekonanie, żeby zostawić tę pracę. Było to dla mnie pewnego rodzaju wyrzeczeniem, ale także psychicznym uwolnieniem. Teraz z pomocą Bożej łaski znajdę inną pracę. Nalewając alkohol czułam się nerwowa, a motywem podjęcia tej pracy były pieniądze - najwyższe dochody pochodzą właśnie ze sprzedaży alkoholu. Mętne to, ale Bóg mnie nie zostawi.
Pozdrawiam. S. 

Eleuteria nr 73, 1/2008

początek strony