Wstęp
poprzednia strona

Redakcja Eleuterii
Już tylko tygodnie dzielą nas od do radosnego spotkania w Warszawie, gdzie razem z innymi ruchami będziemy świętować 30 lecie istnienia KWC w Kościele. Ten dar, który ofiarowaliśmy Janowi Pawłowi Wielkiemu owocuje i rośnie przez stale przybywających członków i kandydatów.
Mamy nadzieję, że nowenna przed 30-leciem proklamacji Krucjaty: "Być wolnym i uczyć żyć w wolności" przyniesie upragnione owoce.
Szeroko rozumiane staranie o środowisko życia człowieka, jego rozwój duchowy, psychiczny i fizyczny chcemy traktować jako tegoroczny program formacyjny KWC. W każdym z kwartałów będziemy przyglądać się kolejnym etapom rozwoju człowieka, z jego zagrożeniami i szansami profilaktyki. W ten sposób pierwszy w tym roku, wiosenny numer, poświęcony jest okresowi dzieciństwa. Czytelnik znajdzie w nim zagadnienie wczesnego przeciwdziałania, już w życiu płodowym. Mówi o nim m. in. relacja z konferencji o FAS (Fethal Alcohol Syndrome- Alkoholowy Zespół Płodowy). O znaczeniu zapobiegania nałogom we wczesnym dzieciństwie pisze ks. Marek Dziewiecki. Jako nowość przedstawiamy raport badawczy dotyczący wczesnej, szeroko rozumianej profilaktyki. Artykuł dr Krzysztofa Wojcieszka zestawiliśmy z wypowiedziami rodziców i dzieci, by uzyskać szerszy obraz zagadnienia.
W związku z przygotowaniami do Jubileuszu na naszej stronie www.kwc.oaza.pl prezentowane jest szczegółowe kalendarium Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jako zachętę do częstszego odwiedzania strony internetowej umieściliśmy fragment tegoż kalendarium w naszym kwartalniku. Czytamy w nim, że jednym z pierwszych etapów kształtowania Krucjaty Wstrzemięźliwości było powstanie Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Znaczną część numeru poświęcamy więc temu dziełu. Przedstawiamy wywiad z o. Oskarem, który zajmuje się DKN. Z ogromną radością drukujemy pierwsze świadectwa jakie nadesłały dzieci uczestnicy Dziecięcej Krucjaty Niepokalnej.
Na płycie CD dostępnej w Stanicy nr 1 znajdziemy ciekawe prezentacje, zdjęcia, a także materiały pomocne w założeniu i prowadzeniu DKN wśród dzieci we własnej parafii.
Poza tym Czytelnik znajdzie w numerze listy, świadectwa i zaproszenia. Kolejne kwartały poświęcimy następnym etapom osobowego rozwoju. I tak w numerze letnim będzie można poczytać o wczesnej młodości, w jesiennym o dorosłości, w zimowym o okresie starości. Zapraszamy do współpracy i życzymy owocnej lektury.
Eleuteria nr 77, 1/2009


początek strony