Pod okiem Skarżyckiej Pani
poprzednia strona

Kilka listopadowych dni (7-11.11.2008) w Zawierciu - Skarżycach poświęciliśmy Panu, by podczas Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia na nowo formował z nas wspólnotę powołanych do świadczenia o wolności w Jezusie. Posługę kapłańską podczas rekolekcji podjął ks. Robert Grohs, moderator KWC w  diecezji częstochowskiej. O prowadzenie seminariów zadbały Stanisława Orzeł i Katarzyna Klimas.
Myślę, że swoiste centrum - podobnie jak to jest w herbie Krucjaty - stanowił krzyż, który swymi ramionami cicho obejmował ten czas. Wzbudzał pragnienie doświadczenia wolności przybitego do niego Jezusa. Przypominał, że to, co jest w Chrystusie zawsze prowadzi pod krzyż. Medytacja krzyża nie wzbudzała przygnębienia czy przytłoczenia jego ciężarem. Rodziła życie!
Bóg dał nam łaskę przeżywania radości wspólnoty zarówno podczas spotkań ze Zmartwychwstałym przy Stole Eucharystycznym, jak i przy rodzinnie celebrowanych posiłkach.
W jakimś stopniu miejsce, w którym byliśmy stało się więc domem. I jak na prawdziwy dom przystało, przyjmowaliśmy w nim także gości. Wizytę złożyli nam bowiem o. Oskar Puszkiewicz, propagujący Dziecięcą Krucjatę Niepokalanej, ks. Wojciech Ignasiak, moderator KWC dzielący się doświadczeniami pracy w katowickim Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym oraz inni kapłani i członkowie KWC. Jeden wieczór spędziliśmy w ojcowskiej obecności ks. abp. Stanisława Nowaka. W homilii podczas nieszporów nasz Pasterz podkreślał znaczenie radykalnej drogi, którą wybraliśmy, a po kolacji wpisał swoje błogosławieństwo do Księgi Czynów Wyzwolenia, zawierzając KWC Skarżyckiej Matce Wolności.
ORDW było bezpośrednim przygotowaniem do posługi na adwentowych rekolekcjach "Ewangelia Wyzwolenia", które odbyły się w Płoszowie koło Radomska.
Chcąc jak najwierniej naśladować Jezusa idziemy do miejsc, do których On sam nas posyła, by "więźniom głosić wolność…".
Ewa Rutkowska, Diakonia KWC archidiecezji częstochowskiej

Cennym dla mnie darem odkrytym w czasie ORDW w Zawierciu jest Dziecięca Krucjata Niepokalanej, tego szukałam. Owocem rekolekcji jest Małe Wojsko Maryi, które powstało w Wierzbicach, gdzie pracuję. Niepokalana zwycięża!
Chwała Panu!
s. Mateusza CSSJ 
Eleuteria nr 77, 1/2009


początek strony