Radość serca
poprzednia strona

Sonia Labryga
V Konferencja Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbyła się w Niepokalanowie w dniach 17-19 września 2010 roku, była dla mnie pierwszym tego typu spotkaniem z członkami i kandydatami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz Diakonią Wyzwolenia. Tematy poruszane w czasie konferencji to: Jak mówić o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka w mediach? Jak formułować informację medialną?
Wykłady były ciekawie i profesjonalnie przygotowane. Bardzo mnie zainteresowały. Mogliśmy zasięgać rad prowadzących, a następnie sami redagowaliśmy informacje prasowe, które potem były jeszcze omawiane i korygowane. Mieliśmy wiele możliwości do zadawania pytań. Poznaliśmy sposoby funkcjonowania mediów z innej strony. Dowiedzieliśmy się, jakimi prawami się rządzą i jak dziennikarze postrzegają pewne tematy. To co zostało we mnie po wykładach, to przekonanie, że należy starać się, aby w mediach pojawiały się informacje propagujące chrześcijański systemem wartości. Ważne jest, aby czynić to w sposób ciekawy dla odbiorców.
Najważniejsze były dla mnie spotkania z ludźmi, te w szerszym gronie i te indywidualne, wspólna zabawa na pogodnym wieczorze, a przede wszystkim wspólne modlitwy i przeżywanie Eucharystii. Doświadczyłam tego, jak wielka radość jest w ludziach, którzy wybrali życie w wolności i abstynencji.
Eleuteria nr 83, 3/2010


początek strony