Radość serca
poprzednia strona

Magdalena Hajduk
Wraz z rozpoczęciem adwentu, a więc i kolejnego roku liturgicznego, swoją działalność w diecezji białostockiej, po kilku latach przerwy, wznowiła diakonia wyzwolenia. Jej nowym moderatorem diecezjalnym został ks. Krzysztof Andryszak. W skład diakonii wchodzą głównie studenci, będący oczywiście członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Zaczynamy co miesiąc od Eucharystii w intencji członków i kandydatów Krucjaty oraz osób uzależnionych, na którą zapraszamy wszystkich związanych z Krucjatą, jak też pragnących modlić się o trzeźwość i wolność. Eucharystia będzie sprawowana co miesiąc w innej parafii, po to by móc modlić się z innymi, jak też umożliwić wspólnotom oazowym z poszczególnych parafii uczestnictwo we wspólnej modlitwie. Po mszy świętej odbywają się spotkania diakonii, na których pamiętamy o własnej formacji, omawiamy pomysły dzielenia się Krucjatą z innymi oraz zadania, które mamy zrealizować do kolejnego spotkania. Na koniec modlimy się za siebie wzajemnie oraz podejmujemy zobowiązanie modlitwy za konkretną osobę z diakonii tak, by każdy z nas był otoczony modlitwą, bez której posługa, a nade wszystko świadczenie, są niemożliwe.
Początki bywają trudne, jednak mamy nadzieję, że z Bożą pomocą podołamy wyzwaniu, jakim jest dawanie świadectwa, mówienie o wolności i dzielenie się nią z innymi.
Eleuteria nr 84, 4/2010


początek strony