Bal dla Króla!
poprzednia strona

Paulina Wiensak
Bal Chrystusa Króla to impreza organizowana corocznie od czterech lat przez Diakonię Wyzwolenia Archidiecezji Warszawskiej. W tym roku odbył się w większej sali, a zaproszenia skierowano także do osób spoza diakonii, m.in. do studentów przez plakaty wywieszone na uczelniach i akademikach oraz do członków różnych wspólnot kościelnych, niekoniecznie związanych z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka i Ruchem Światło-Życie.

Czwarty Bal Chrystusa Króla odbył się w sali teatralno-widowiskową przy bemowskim kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów. Miejsce zostało wypełnione po brzegi. Bawiło się w sumie 250 osób. Za każdą z nich jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu. To nasi goście zagwarantowali wspaniałą zabawę i radość z abstynencji.
Radosny wieczór rozpoczęliśmy mszą świętą razem z parafianami, którą współcelebrował moderator diakonii ks. Henryk Bartuszek. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie po przywitaniu gości przez Pawła Terlikowskiego, naszego odpowiedzialnego, i po wspólnej modlitwie, nadszedł czas na ciepłe danie. Kiedy wszyscy spożyli posiłek, ruszyliśmy na parkiet w rytmie staropolskiego poloneza. Całość zabawy była animowana przez zaprzyjaźnionego z nami wodzireja Piotra Staniszewskiego. To dzięki niemu parkiet cieszył się taką popularnością, a wspaniała zabawa nie ustawała. Wśród tańców nie zabrakło belgijki, wiwatu, makareny. Były i inne układy taneczne prowadzone przez wodzireja, któremu jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i ciężką pracę.

Bal zakończył się około godziny trzeciej nad ranem. Wszyscy goście wychodzili zadowoleni i wdzięczni za udaną imprezę. Z naszej strony dla każdej pary przygotowaliśmy egzemplarz "Eleuterii", aby wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z ideą wyzwalania przez abstynencję i także dowiedzieć się więcej o Krucjacie. Szczególnym umocnieniem dla nas była świadomość, że wśród gości znalazły się osoby niebędące w Krucjacie, takie które do tej pory nie słyszały o tym dziele. Bal Chrystusa Króla to okazja do zaproszenia na zabawę bezalkoholową osób, które nigdy w takiej imprezie nie uczestniczyły, aby mogły przekonać się, jak dobrze można się bawić na trzeźwo. Jesteśmy przekonani, że dla tego celu warto organizować bezalkoholowe bale i już teraz zapraszamy na kolejny jubileuszowy V Bal Chrystusa Króla!
Eleuteria nr 96, 4/2013


początek strony