Choruj zdrowo! poprzednia strona

Dorota Seweryn

Z listu na Kopią Górkę:

Należę do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Nie mogę brać udziału w spotkaniach Krucjaty ponieważ nie pozwala mi na to stan mego zdrowia oraz warunki materialne. Jestem na II grupie inwalidzkiej: dlatego bardzo proszę o informacje, czy będę mogła otrzymywać "Eleuterię", abym wiedziała czym żyje Krucjata. (...)
Szczęść Boże przez Niepokalaną!
Z modlitewną pamięcią - Zofia (woj. rzeszowskie)

"Choruj zdrowo!". Tymi słowami żegnał mnie zawsze ks. Franciszek Blachnicki ilekroć odwiedzał mnie, gdy chorowałam. "Choruj zdrowo!" Co w tym życzeniu się zawierało, co na myśli miał Sługa Boży? Otóż chorować zdrowo znaczyło dla niego: nie narzekać na chorobę, nie buntować się, że tyle mam pracy, a tu choroba i muszę leżeć, i cierpieć, ale przyjąć ten stan z pokorą, poddaniem się woli Bożej. Widzieć w chorobie zadanie i przyjąć ją jako nowy "warsztat pracy", w którym mogę więcej dokonać będąc słabą, bezradną, niezdolną czasem nawet do myślenia. Poddanie się woli Bożej i zgadzanie się na nią więcej znaczy niż to, że zbudowałabym dom lub głosiła podniosłe referaty czy konferencje.

Do podzielenia się tymi refleksjami na temat choroby, cierpienia skłonił mnie powyższy list, który dotarł do Stanicy Krucjaty w Krościenku od Pani Zofii z Kamienia. Ucieszyliśmy się tym listem i z wielką radością wysyłamy Pani Zofii "Eleuterię" i prosimy zarówno ją jak i wszystkich chorych, którzy już "chorują zdrowo", albo odtąd będą próbowali tak swoją chorobę przeżywać, żeby swoje cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji KWC, żeby się rozszerzała, żeby przybywało jej jak najwięcej nowych członków, żebyśmy mogli doczekać się Ojczyzny wolnej od wszelkich uzależnień i zniewoleń.

Te osoby, które świadomie podejmą postanowienie, że poprzez modlitwę i cierpienia będą stale wspierać KWC niech nam o tym napiszą, choćby krótko. Będziemy się tym dzielić na łamach pisemka i wspólnie walczyć ze złem. Jedni w bezpośredniej walce, a drudzy na zapleczu "chorując zdrowo", bo modlitwa takich osób "przebija niebiosa" i sprawi, że Krucjata osiągnie swój cel i każdy będzie miał w tym swój udział.

Eleuteria nr 37, styczeń - marzec 1999

początek strony