Nim dotarliśmy do Warszawy poprzednia strona

Bogdan Wójcik

Dnia 20 maja 2006 r. w Gręzówce odbyło się spotkanie Diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W spotkaniu udział wzięli: Józef Sobotka - ksiądz moderator Krucjaty w diecezji siedleckiej, Grażyna i Zbigniew Kowalczukowie - małżeństwo odpowiedzialne za oazę rodzin w tej diecezji oraz przedstawiciele z poszczególnych jej rejonów, tj. Białej Podlaskiej, Garwolina, Łukowa i Siedlec.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, przy palącym się ognisku i pieczonej kiełbasce. W trakcie wysłuchaliśmy sprawozdań z pracy rocznej poszczególnych rejonów. Wspólnie radowaliśmy się naszymi osiągnięciami, nie zabrakło też planów na przyszłość. Jednym z głównych zagadnień było przygotowanie do pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI. Nasza diakonia postanowiła uczestniczyć w niej aktywnie w Warszawie.
Kolejnym punktem spotkania była katecheza wygłoszona przez ks. Józefa na temat "Jasnogórskie śluby narodu i Krucjata Wstrzemięźliwości". Następnie zaprezentowaliśmy znak widzialny naszej wspólnoty - transparent, który ufundowała nasza diakonia. Znak ten towarzyszył nam podczas pielgrzymki papieskiej. Na koniec spotkania odśpiewaliśmy hymn Krucjaty.
Pielgrzymowanie Krucjaty na spotkanie z Ojcem świętym Benedyktem XVI odbywało się w ten sposób, że członkowie naszej diakonii łączyli się z innymi pielgrzymami z rejonu siedleckiego. Jechaliśmy wspólnym autokarem. W drodze do Warszawy ks. Mariusz, odpowiedzialny za nasz rejon, przeprowadził katechezę na temat "Bóg jest miłością. Trwajcie mocni w wierze". Ubogaceni mądrością zawartą w katechezie dotarliśmy na plac celebry. Choć z naszego sektora nie widać było ołtarza, to spotkanie z Ojcem Świętym przeżyliśmy bardzo głęboko. Pomimo ulewy, która trwała przez całą Mszę św., wspólnie z Antonim trzymaliśmy nasz transparent wysoko nad głowami. Napełnieni wiarą, nadzieją i miłością opuszczaliśmy plac celebry.
Pragnąc upamiętnić naszą wytrwałość, p. Janusz, redaktor Katolickiego Radia Podlasie, zrobił nam pamiątkowe zdjęcie.

Eleuteria nr 67-68, lipiec-grudzień 2006

początek strony