Drodzy Czytelnicy! poprzednia strona

Ks. Piotr Kulbacki

XXVIII Pielgrzymka KWC do maryjnego sanktuarium w Gietrzwałdzie (7 VI 2008), która zgromadziła 700 osób, rozbudziła w nas entuz-jazm do ogłaszania zwycięstwa Boga nad mocami ciemności, grzechem i słabościami człowieka.
Przed nami perspektywa roku 2008/9, który niesie ze sobą przesłanie związane z początkami Krucjaty. Kiedy 30 lat temu, 16 października 1978 roku papieżem został Karol Wojtyła, już pierwsze wypowiedzi jego pontyfikatu przyniosły wezwanie do głoszenia Ewangelii Wyzwolenia z nowym zapałem: "Nie lękajcie się!". Jego prośba z dnia 23 października 1978 roku: "proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła" stała się bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia przygotowań do ogłoszenia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zaczęły odbywać się Oazy Rekolekcyjne Diakonii Wyzwolenia. Program Krucjaty został zawarty w zarysie podręcznika, nad którym prace zostały ukończone 8 maja 1979 r., w uroczystość św. Stanisława. Następnego dnia został on na Skałce zaprezentowany kapłanom i przekazany biskupom. Oficjalna proklamacja nastąpiła wobec Jana Pawła II w dniu 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu, gdy symbolicznie ofiarowaliśmy Księgę Czynów Wyzwolenia.
Nowe czasy wzywają nas do zwiększenia dynamiki rozwoju KWC. W dniu 6 czerwca 2009 roku, w rocznicę bierzmowania dziejów - "niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi" - Krucjata Wyzwolenia Człowieka i Ruch Światło-Życie pragną dziękować Bogu za 30 lat posługi Krucjaty. Uczynimy to wraz z Ruchem Światło-Życie podczas XXIX Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Warszawie. Podejmijmy wezwanie Założyciela KWC - Program 300 x 10 (zob. s. 6).
Do tego wydarzenia będziemy przygotowywać się nie tylko podejmując bieżące zadania KWC, ale i przez modlitewną nowennę. Chcemy, aby, zgodnie z programem przedstawionym na początku Krucjaty przez jej Założyciela, zwielokrotniły się szeregi członków KWC.  
NIE LĘKAJCIE SIĘ!

Eleuteria nr 74, 2/2008

początek strony