Strona 1  Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5  
Cieszę się, że istniejecie, wydajecie... Leży przede mną Wasze pismo i cieszy moje serce oraz oczy. Od kilku lat zajmuję się pracą na rzecz profilaktyki uzależnień. Sporo bałaganu, jeśli chodzi o sferę wartości, panuje w "tej działce". Cieszy więc, że istniejecie, wydajecie ... I to tak udanie. Proszę o umieszczenie mnie na liście dopraszających się o "Eleuterię". Postaram się jak najszybciej przesłać "dobrowolną ofiarę". Pozdrawiam ciepło. Szczęść Boże -

Wojtek
Eleuteria 46
Pragnę nawiązać kontakt Pragnę przynależeć do KWC. Dlatego wysyłam tę deklarację. Jestem całkiem pewna i świadoma, że chcę pomóc sobie i innym. Kiedyś, gdy byłam na oazie w Kosarzyskach, podpisałam deklarację kandydacką - byłam wtedy z siebie bardzo dumna. Nie wiem, gdzie w pobliżu Tuszyna znajduje się jakiś ośrodek KWC, nie znam żadnego adresu, więc wysyłam deklarację do Was. Pragnę nawiązać kontkakt z innymi osobami z Krucjaty, może korespondencyjnie - mogłabym wtedy wymieniać się doświadczeniami z innymi. Jeśli jest to możliwe, to proszę, pomóżcie!

Kasia z Tuszyna
Eleuteria 45
Miłość bezinteresowna Chcąc podziękować Bogu za wiele łask i darów, pragnę - razem z moją dziewczyną, Karoliną - podpisać KWC. Wiem, że nie do końca umieliśmy w pełni korzystać z tych darów Boga, które otrzymaliśmy - szczególnie jeśli chodzi o dar, jakim jesteśmy sami dla siebie. Za to też chcieliśmy przeprosić Pana Boga. Chcieliśmy tę Krucjatę podpisać w intencji dziękczynno-błagalnej. Chcemy prosić Boga za nas, abyśmy umieli się kochać miłością Bożą i bezinteresowną, i aby Bóg przeznaczył nas dla siebie. Ja chciałbym podziękować za powrót taty do zdrowia i za dziecko i za dziecko, o które modliłem się w duchowej adopcji.

Karolina i Artur
Eleuteria 45
Zgłaszamy się razem Nazywam się Sonia i przesyłam zgłoszenie do KWC - moje i mojego chłopaka, Michała. Znamy zasady przynależności do KWC i wiemy, jaki jest tego cel. Jeśli chodzi o mnie, to w okresie od 9 lipca 1999 r. do 9 lipca 2000 r. byłam kandydatem KWC, deklarację podpisałam podczas rekolekcji. 21 grudnia 2000 r. ukończyłam 18 lat i postanowiłam podpisać Krucjatę jako jej członek. Mam jedanak małą prośbę. Chciałabym mieć pewność, że nasze deklaracje "doszły" do celu i zostaliśmy z Michałem wpisani do Księgi Czynów Wyzwolenia.

Sonia
Eleuteria 45
Koleżanka mi powiedziała... Nazywam się Katarzyna. Za kilka dni skończę 18 lat. W związku z tym, jako osoba już dość poważnie przyjmująca pewne realia, chciałabym z całego serca podpisać deklarację KWC. O jej głównych zadaniach dowiedziałam się na rekolekcjach, a wasz adres otrzymałam od koleżanki, która podpisała Krucjatę na rok. Powiedziała mi także o tym, że można podpisać ją w czyjejś intencji, dlatego jeszcze bardziej mi na tym zależy. Wiem, że jestem osobą z dość silną wolą, aby dotrzymać przyrzeczeń złożonych w ramach Krucjaty. Ostatnio pewna siostra zakonna powiedziała mi, że nie wykorzystujemy wszystkich łask, które daje nam Bóg - myślę więc, że podpisanie Krucjaty byłoby dla mnie taką wielką łaską i ... wielką radością. Dziękuję i Bóg zapłać!

Katarzyna z Morąga
Eleuteria 45
Krucjata dodaje mi sił Jestem szczęśliwa, że także w tym roku dostąpiłam łaski podpisania KWC. [...] Ona dodaje mi sił w kroczeniu do Pana. Piszę, ponieważ chciałabym prosić o kilka informacji o KWC, w celu szerzenia tego wielkiego dzieła wśród wielu innych ludzi, zwłaszcza w oazie w mojej parafii.

Dominika
Eleuteria 44
Wolność od oszustwa reklam Dwa lata temu podczas oazy rodzin podpisaliśmy deklarację KWC. Dziś pragniemy podzielić się naszą radością. Gdy składaliśmy deklarację, nie sądziliśmy jak wielki to dar od Boga dla nas. W naszym małżeństwie nie bylo problemów związanych z nadużywaniem alkoholu, ale byl on obecny. Mieliśmy natomiast inne zniewolenia, tj. nalóg palenia papierosów czy telewizję. Dzisiaj, dzięki dziełu Krucjaty jesteśmy wolnymi ludźmi. Ogromną radością dla nas jest to, że i nasze dzieci (jest ich sześcioro, są wolne od wplywu i wszechobecności telewizji i oszustwa reklam. Pan Bóg nawet z niewielkiej ofiary czyni wielkie dzieła. I jeszcze jedno! Dwie nasze najstarsze córki w tym roku złożyly kandydackie deklaracje przynależności do KWC. Niech im Pan Błogosławi! Za wszelkie dzieła Boga w naszym życiu, w naszej rodzinie i za dar trwania w Krucjacie Chwała Panu! Serdecznie pozdrawiamy.

Malgosia i Tomek
Eleuteria 44
Uczynić z siebie dar Chcę przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Czlowieka. Osobiście nie nadużywam alkoholu, ale chcę zupełnie zrezygnować z niego w intencji pewnej młodej osoby, która w piciu alkoholu nie widzi zła. Wierzę i ufam, że Bóg przyjmie tę ofiarę dla dobra tej osoby. Proszę o modlitwę.

Stefania
Eleuteria 44
Dać drugim Otrzymałem pierwszy raz "Eleuterię" Pismo Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Pragnę otrzymywać ten kwartalnik. Pragnę go rozpowszechniać. Dziękuję Bogu za łaski, że mogę czytać i dać drugim ludziom.

Leokadia
Eleuteria 44
Czas na poważną decyzję Bardzo pragnę przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia założonej przez Sługę Bożego ks. Blachnickiego. Razem z moją siostrą już od kilku lat jesteśmy abstynentkami. Teraz pora już na złożenie poważnych zobowiazań. Serdecznie pozdrawiam życząc wielkich owoców na niwie dbałości o trzeźwość każdego człowieka - niech Matka Boża wyprasza tę łaskę naszemu narodowi.

Lucyna
Eleuteria 44
Pracuję z uzależnionymi Od 10 lat pracuję w Poradni Odwykowej jako psycholog-terapeuta z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Na miarę swoich możliwości organizuję comiesięczne spotkania połączone ze Mszą świętą, a od 7 lat - letnie obozy rekolekcyjne dla matek z dziećmi. Jestem w KWC od 11 listopada 1984 r.

Danuta z Gdańska
Eleuteria 43
Modlitwą i pokutą Chciałabym zapisać się do Krucjaty i w niej działać modlitwą, pokutą i wszelkim dobrem czynionym w intencji zdrowego, dobrego, trzeźwego życia w całym naszym kraju.

Wojciech z Goździelina
Eleuteria 43
Pragnę modlić się za ciocię Moja ciocia jest uzależniona od alkoholu. W jej rodzinie dzieje się tragicznie. Postanowiłam w jakiś sposób jej pomóc. Dlatego zwracam się do was - chciałabym podpisać deklarację KWC, na razie na okres 1 roku. Już raz to zrobiłam. Wiele osób, nawet moi najbliżsi, patrzyli na mnie trochę ironicznie, ale ja wierzyłam w słuszność tej decyzji. Pragnę modlić się za ciocię i innych uzależnionych o siłę i wytrwałość na drodze do trzeźwości. Chcę wziąć na siebie tę odpowiedzialność.

Joanna z Łodzi
Eleuteria 43
Podejmijmy temat innych uzależnień Alkoholizm był i jest wielkim problemem w naszym narodzie. Myślę jednak, że dzisiejszy człowiek jest również zniewolony przez inne uzależnienia - narkomanię, seks, media (telewizja, internet). Są to rzeczy nowe, ale jeśli myślimy o wyzwoleniu człowieka, to powinniśmy podjąć także te tematy.

Janusz z Rzeszowa
Eleuteria 43
Eleuteria" drogowskazem Gorąco pragnę podziękować całemu zespołowi redakcyjnemu współtworzącemu tak potrzebne we współczesnej rzeczywistości polskiej pismo. Jestem przekonany, że "Eleuteria" może być pomocą i drogowskazem - nie tylko dla dotkniętych chorobą alkoholizmu, ale także ich rodzin.

Karol z Retki
Eleuteria 43
Nie palę! Jechałam na ORDW do Krościenka z modlitwą o łaskę uwolnienia z nałogu palenia. Pan dał mi tę łaskę - od lutego nie palę. Chwała Panu!

Maria z Wrocławia
Eleuteria 43
Modlę się za uzależnionych O Krucjacie Wyzwolenia Człowieka usłyszałam w Radiu Maryja. Proszę o więcej informacji! Chciałabym zapisać się do Krucjaty i dowiedzieć, czy żeby wprowadzić nowych członków, trzeba odbyć rekolekcje. Nie byłam nigdy zwolenniczką alkoholu, a od dłuższego czasu nie piję w ogóle i modlę się za uzależnionych.

Marianna z Nałęczowa
Eleuteria 42
Być Diakonią Wyzwolenia Jestem animatorką Ruchu Światło-Życie. Ostatnio zorganizowałam spotkanie wszystkich uczestników i kandydatów KWC z naszej wspólnoty. Było to pierwsze spotkanie tego typu i mam nadzieję (jeśli będzie taka wola Pana), że wspólnota, która się utworzyła, będzie mogła nazywać się mianem Diakonii Wyzwolenia. Owocem spotkania jest decyzja Agaty o włączeniu się jako kandydat do KWC. Wierzę, że dzieło, które Pan rozpoczął w naszej wspólnocie, będzie nadal owocowało i budowało tych, którzy w KWC już są. Pozdrawiam Was gorąco, zostańcie z Bogiem.

Małgorzata z Suwałk
Eleuteria 42
Cierpienie jako dar w intencji KWC Zwracam się z gorącą prośbą o przysłanie mi obrazka z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz o krótki Jego życiorys. Bardzo mi na tym zależy. Z powodu amputacji nogi nie mogłem uczestniczyć w uroczystościach, które niedawno miały miejsce. Gdy tylko będę miał pieniądze, prześlę ofiarę. Jeżeli są odznaki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, to też bardzo bym prosił, ewentualnie o informację, gdzie można takie dostać. Swoje cierpienia i modlitwy ofiarowuję za całe dzieło KWC. Serdecznie pozdrawiam.

Wiesław
Eleuteria 42
Obudzić członków Krucjaty! W Roku Jubileuszowym pragnę dotrzeć do osób, które deklarują się w naszej diecezji jako członkowie i kandydaci KWC. Pragnę pomóc "odświeżyć" im pamięć i skłonić do modlitwy w intencjach Krucjaty. Jako członkini KWC myślę o Diakonii Wyzwolenia. Chciałabym też zorientować się, jakie Wojsko Gedeona mamy do dyspozycji dla sprawy zbawienia. Z modlitwą -

Ania z Zielonej
Eleuteria 42
Zaszczepić dar KWC... Jestem członkiem Wspólnoty Franciszkańskiej "San Damiano" i od 6 lat - Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wśród członków mojej wspólnoty pragnę zaszczepić to, co sama posiadam i odkryłam - dar KWC. Przez cały czas staram się przybliżać Braciom istotę i znaczenie bycia członkiem Krucjaty. Czasem, który zdaje się być najlepszym w przybliżaniu idei Krucjaty, są rekolekcje wyjazdowe. W tym roku również wyjeżdżamy na takie rekolekcje!

Anna z Gdańska
Eleuteria 42
Jestem wdzięczny Jezusowi! Serdecznie dziękuję za przesyłanie mi "Eleuterii". Czasopismo to pomaga mi pełniej rozumieć czym jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Po raz pierwszy spotkałem się z diakonią KWC uczestnicząc w rekolekcjach ewangelizacyjnych w październiku 1994 r. w Pelplinie. Podczas tych rekolekcji przyjąłem Jezusa jako Pana i Zbawiciela, który dał mi łaskę trwania w trzeźwości do dnia dzisiejszego. Jestem Mu za to bardzo wdzięczny. Po swoim nawróceniu poczułem gorące pragnienie zbliżenia się do Boga. Dlatego też podjąłem pracę formacyjną w Ruchu Światło-Życie przeżywając Oazy Nowego Życia I, II, III stopnia, a rekolekcje ewangelizacyjne w Pelplinie wpisałem jako plan swojego życia. Podjąłem służbę na rzecz tych rekolekcji, dzieląc się swym doświadczeniem. Uważam, że KWC jest wspaniałym planem na przebudowę mentalności wszystkich Polaków przez propagowanie nowego życia zgodnie ze Słowem Bożym. Jestem Panu Bogu bardzo wdzięczny, że mogę być członkiem KWC i że mogę służyć temu dziełu.

Leszek - alkoholik
Eleuteria 41
Drodzy bracia i siostry! 9 października 1999 r. przedłużyłem moją kandydaturę do KWC na okres kolejnego roku. Miesiąc później otrzymałem 39 numer pisma "Eleuteria", który przeczytałem od deski do deski. Wewnątrz znalazłem kartkę, umożliwiającą zamówienie kolejnego numeru. Chciałbym otrzymywać kolejne numery "Eleuterii" przez cały rok 2000. Poza tym składam jak najserdeczniejsze podziękowania za przyjęcie mnie do KWC, a także przesyłam gorące życzenia noworoczne dla wszystkich członków KWC oraz dla całej redakcji pisma. Na koniec mam jedną prośbę - chciałbym dowiedzieć się, co oznacza słowo "eleuteria" i jak długo KWC funkcjonuje w Polsce.

Tomek z Ostrowca Świętokrzyskiego
Eleuteria 41
Pragniemy, aby nas było więcej! W naszym mieście jest niewielka grupa ludzi należących do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Modlimy się w pierwsze soboty miesiąca w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni. Pragniemy, aby nas było więcej. Czy możliwy byłby przyjazd kogoś, kto wygłosiłby homilię na kilku Mszach świętych w niedzielę, przedstawiając istotę Krucjaty i zachęcając do wstąpienia do niej? Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

Stanisław
Eleuteria 41